Skropstu pieaudzēšana
Skropstu pieaudzēšana ir procedūra ar kuras palīdzību var mainīt skropstu biezumu, izliekumu, acs atvērumu un veidu kā izskatās klientes acis.
Pieaudzētās skropstas nav kaitīgas dabīgajām, klasiskajā pieaudzēšanā viena mākslīgā skropsta tiek pielīmēta pie vienas dabīgās skropstas, savukārt apjoma pieaudzēšanā vairākas plāns skropstas pie vienas īstās skropstas. Pieaudzēšanas procesā neviens materiāls neskar ādu, līme, kurā tiek izmantota nedrīkst saskarties ar klientes ādu vai plakstiņiem, tādā veidā netiek nodarīts nekāda veida ļaunums klientes acīm. Arī mākslīgo skropstu saknītes pieaudzēšanas procesā tiek pielīmētas nevis pie pašām dabīgo skropstu saknēm, bet ar minimālu atstarpi lai nerastos kairinājums un līme ne iedarbotos uz ādu. Mākslīgās skropstas netiek pielīmētas pie dabīgajām skropstām pilnā garumā, bet gan 1/3 no īstās skropstas garumā, kas rada mazāku diskomfortu ja tiek mainīts skropstu izliekums. Pieaudzētā skropsta izkrīt kopā ar dabiskajām skropstām, izņēmuma gadījumos var izkrist tikai mākslīgā skropsta, tas var liecināt par to, ka skropsta bijusi nepareizi pielīmēta vai līme, ārējās vides iedarbības rezultātā, ir zaudējusi savu sastāvu un vairs nepilda savu funkciju.
Mākslīgās skropstas turās ilgi, bet tas ir atkarīgs arī no pašas klientes, piemēram, ja tiek izmantota kosmētika, kuras sastāvā ir eļļa, ja tiek izmantota skropstu tuša (izņēmums ir speciālā skropstu tuša pieaudzētajām skropstām), vai regulāri tiek apmeklēts solārijs, pirts vai baseins. Tiešu tā pat skropstu dzīves ilgums ir atkarīgs no tā cik dzīvot spējīgas ir klientes dabīgās skropstas - ja tās ir retas un plānās, īsas, mākslīgās skropstas ilgi ne turēsies. Pirmo reizi pieaudzējot skropstas to dzīves ilgums uz īstajām skropstām ir vidēji 3-4 nedēļas, sākot ar to ka dabīgās skropstas nav pieradušas pie slodzes, kuru tomēr rada mākslīgās skropstas. Atkārtoti pieaudzējot skropstas tās sāks turēties ilgāk.
Mākslīgās skropstas, ja Pieaudzētās pareizi, neradīs diskomfortu un nekādā veidā netraumēs īstās skropstas. Savukārt, ja skropstas rada diskomfortu, tā ir pirmā pazīme. Kas liecina, ka meistars ir nekvalitatīvi veicis savu darbu. Izņēmums ir gadījumi, kad klientei ir alerģija uz līmi, bet šādi gadījumi ir reti. Pat ja klientei ir alerģija uz līmiz skropstu pieaudzēšana ir iespējama izmantojot hipoalerģisku līmi, bet efekts būs pamanāms un skaists tikai dažas dienas jo šāda veida kīmr nav paredzēta skropstu noturēšanai ilgā laikā posmā.
Skropstas
ir izgatavotas no sintētiska materiāla. Pēc formas tās ir ļoti
līdzīgas dabīgajām skropstām, pie pamatnes resnākas, bet
nobeigumā smailas. Atšķirība ir tajā, ka pieaudzētās skropstas
ir daudz garākas un kuplākas. Izmantojam tikai kvalitatīvus
materiālus, tāpēc pieaudzētās skropstas izskatās dabiski!
Pieaudzētās skropstas ir daudz ērtākas un praktiskākas nekā
skropstu tušas lietošana, it īpaši runājot par vasaras periodu. Mākslīgās skropstas nav jākrāso nav jāuztraucas, ka notecēs skropstu tuša kā arī nav jāklāj vairākas kārtas tušas lai panāktu sev vēlamo rezultātu.
Procedūra
Skropstu pieaudzēšana sākas ar to, ka tiek uzklausītas klientes vēlmes, apstatītas klientes skropstas, kā rezultātā izrunājām cik iespējams ir sasniegt vēlamo rezultātu.
Tālāk tiek izrunāti sekojošie jautājumi:
Skropstu veids – zīda vai ūdeļu (dažas klientes ir pārliecinātas, ka ūdeļu skropstas nav noturīgas, bet noturības ziņā abas skropstas ir līdzvērtīgas)
Krāsa– melna, zaļa, violeta, tumši zila, dzeltena, sarkana, balta, brūna, spilgti zila.... (jāatcerās, ja skropstu līme ir melnā krāsā.
Krāsainas ombrē skropstas vai skropstas ar spīdumiem vai arī svarovski kristāli
Garumu – no 8 mm līdz 16 mm;
Izliekumu – J (dabīgs), B (nedaudz atliekts), C (atliekts), D (īpaši atliekts);
Biezumu – no 0,05mm līdz 0,20mm; (atkarīgs no klientes dabīgo skropstu biezuma un vēlamā rezultātā.
Skropstu pieaudzēšanas procedūra notiek guļus stāvoklī uz speciālas kušetes. Procedūra sākas ar klientes matu noslēgšanu (uzvelkot vienreizējo cepurīti), tālāk tiek notīrītas klientes skropstas no iespējamajām kosmētikas paliekām tajā skaitā lainera, skropstu tušas, acu ēnām un citas kosmētikas. Notīrīts tiek apļveida laukums ap acīm sākot no uzacīm un beidzot ar vietu, kur tiks līmēts jalogēns vai teips. Tālāk notiek skropstu attaukošana, tiek atdalītas apakšēj@s skropstas no aukšējām un esam gatavi darbam. Šie iepriekš minētie ir pamatā sagatavošanās pasākumi, kuri nodrošina skropstu noturību. Ja skropstas netiek kārtīgi attīrītas jo kosmētikas paliekām vai netiek piemēroti attaukotas, tās ilgi neturēsies jo starp dabisko skropstu un līmi, kas turēs mākslīgi skropstu ir palicis mitrs slānis, ko veido kosmētika.
Pieaudzētās skropstas ikdienā
Pieaudzētās skropstas klientu nekādā veidā neierobežo darīt jau ierastās ikdienas lietas, sauļoties, iet pirtī, peldēties,apmeklēt pirti ( pastāv mīts, ka mākslīgās skropstas pirtī izkusīs, tas gan neatbilst patiesībai) pirmās 24 stundas pēc skropstu pieaudzēšanas procedūras nav ieteicams skropstas mitrināt, bet tas arī ir viss. Šis parastais noteikums ir jāievēro jo līme ar kuru tiek pieaudzētās skropstas pirmās 24 stundas ir visaktīvākā, tieši šajā laikā.
Pirmās 24 stundas vajadzētu izvairīties no atrašanās karstās telpās jo pastāv iespēja sviedriem no sejas nokļūt uz skropstām, kas var radīt kairinājumu, kā rezultātā rodas diskomforts. Tieši tāpat nav ieteicams pirmajās 24 stundās pēc skropstu pieaudzēšanas sauļoties vai nodarboties ar sportu, atkal tā paša iemesla dēļ - lai neizdalītos
Galvenais ir atcerēties ka skropstas nedrīkst atliekt ar jebkāda veida skropstu atliecēju nedrīkst tās krāsot par parasto skropstu tušu, berzēt ar rokām, knibināt, censties tās atraut vai lietot eļļu saturošus produktus uz uz skropstām un ādai ap acīm